Skip to content Skip to footer

Právní koncipient SOROKÁČ & CO

Mgr. Jan Machač

Mgr. Jan Machač vystudoval jsem Střední školu Technickou v Mostě, obor Bezpečnostně právní činnost. Již na střední škole jsem se více zajímal o právo než o jiné obory, kdy jsem i vyhrál několik soutěží týkající se práva. Při výběru vysoké školy tak volba nebyla moc těžká – právnická fakulta.

V roce 2019 jsem nastoupil na Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Průběh školy byl negativně ovlivněn dobou Covidu-19. Nyní jsem studentem 5. ročníku a připravuji se na státní závěrečné zkoušky a současně píši diplomovou práci.

Současně působím v Pražské advokátní kanceláři Sorokáč & Co, s.r.o. na pozici paralegal. Práce v advokátní kanceláři je velkým přínosem a obohacením teoretických základů získaných na fakultě. Až propojením teorie a praxe člověk pozná to opravdové právo, a jak vlastně vše funguje.

Myslím si, že vybráním si oboru práva jako směru v mém životě byl správný krok, neboť jen v málokterém oboru je tak široké spektrum možností, co člověk může dělat, co všechno se naučí a k čemu se dostane. K tomu si myslím, že pokud dělá člověk to, co ho opravdu baví, tak v podstatě nepracuje, ale jen se věnuje svému koníčku.

Ve volném čase rád cestuju a sportuju. Dříve jsem se věnoval bojovým sportům, ale nyní mám nejraději nohejbal. Jsem jeho dlouholetým a náruživým hráčem. Poprvé když jsem zkusil nohejbal, jsem byl rád, že jsem míč kopl do hřiště, avšak píle a vytrvalost dokázaly své. Proto se snažím tyto hodnoty promítnou do všech částí mého života.

Po dokončení studia bych se chtěl věnovat zejména právu trestnímu a občanskému

Address: Pařížská 68/9, Praha 110 00

Created by FFS Marketing s. r. o.  ©